read

Ostatnio zainteresowałem się zagadnieniami związanymi z ochroną klimatu, w szczególności obszarami, w których technologia może wesprzeć firmy w jego ochronie. Pierwszy taki obszar to wyliczenie śladu węglowego. W rezultacie, dzisiaj wypuszczamy StopGHG - darmowy kalkulator śladu węglowego dla firm.

StopGHG - darmowy kalkulator śladu węglowego

Określenie śladu węglowego Twojej firmy jest niezbędne do opracowania strategii przewagi konkurencyjnej. Wiele ram regulacyjnych, takich jak dyrektywa CSRD Unii Europejskiej czy SEC Climate Rule w USA, wymaga od firm regularnego raportowania śladu węglowego. Pomijając wymagania prawne, firmy dążące do poprawy swojego wizerunku upubliczniają swój ślad węglowy w ramach raportów ESG (Environmental, Social, Governance). Często też klienci i partnerzy Twojej firmy oczekują danych związanych ze śladem węglowym w celu zaspokojenia własnych potrzeb raportowania.

StopGHG - darmowy kalkulator śladu węglowego

Wyliczenie emisji gazów cieplarnianych jest skomplikowane. Dlatego zbudowaliśmy darmowy kalkulator śladu węglowego StopGHG, który wykorzystuje globalne standardy zdefiniowane przez organizację Greenhouse Gas Protocol (GHG Protocol) oraz aktualne współczynniki emisji określone przez Intergovernmental Panel for Climate Change (IPCC) w celu dostarczenia wiarygodnych wyników zaspokajających wymagania prawne.

W ramach StopGHG, naszą inspiracją są działania zmierzające do poprawy klimatu, w tym dostarczanie firmom narzędzi potrzebnych w tym procesie. Nasz bezpłatny, internetowy kalkulator śladu węglowego jest intuicyjny i łatwy w użyciu. Jest oparty na standardach GHG Protocol i stanowi doskonałe narzędzie ułatwiające drogę Twojej firmy do zrównoważonego rozwoju.

Rozpocznij obliczenia śladu węglowego już dziś!

StopGHG - darmowy kalkulator śladu węglowego

Blog Logo

Tomasz Janczuk


Published

Image

Tomek on Software

Software - shaken, not stirred

Back to Overview